Ondřej Staník, student obchodní akademie v Uherském Hradišti, poskytl ke zveřejnění na webových stránkách obce svoji práci s názvem "K historii skupiny Carbon-Palcát se zaměřením na vzpomínky popovických pamětníků", kterou napsal v rámci celostátní soutěže odborných prací studentů středních škol v oboru historie. Práce je doplněna krátkým filmovým dokumentem, který zachycuje to nejpodstatnější ze zpracovaného tématu.

Na základě originálních spisů, dostupné literatury, ale především z informací poskytnutých pamětníky popisuje a přibližuje veřejnosti působení partyzánské skupiny Carbon-Palcát během druhé světové války v obci Popovice a osudy parašutistů Jaroslava Šperla a Vojtěcha Lukaštíka.

pdfK historii skupiny Carbon-Palcát se zaměřením na vzpomínky popovických pamětníků

youtubeDokument "Partyzánská skupina Carbon-Palcát" na Youtube